O nás

Chci skartovat

Přeprava

Aktuality

Poradenstvi

Kontakty

Aktuality

V roce 2018 vstoupilo v platnost nařízení EU zpřísňující ochranu osobních údajů známé pod zkratkou GDPR. Náš právník připravil zpracovatelskou smlouvu, která obecně uvádí naše služby do souladu s tímto nařízením. V případě že se chystáte přivézt k nám skartaci volejte nám a my Vás navedeme.

V roce 2018 skartujeme pro plátce DPH účetní dokumenty z roku 2007 a starší, neplátce DPH skartujeme účetní dokumenty z roku 2012 a starší. Pokud chystáte skartační řízení a nejste si jistí co lze vyřadit, volejte nám.

Ve spisovnách je nutno ponechat - Mzdové listy, případně kopie ELDP, dokumenty skartačních znaku „A“: zakladatelské listiny, stanovy, jednací rády, organizační řády, dokumenty o přeměnách právnických osob, dokumenty o zrušení a zániku, výroční zprávy, zprávy o auditu, zápisy z valných hromad a dozorčích rad, zápisy z porad vedení, smlouvy o převodu vlastnických práv k nemovitostem, dokumentace zápisu a certifikace ochranných známek, účetní závěrky, vývojové studie, výrobní programy roční a delší, dokumentace výrobků (prospekty katalogy, vzorkovice), notářské zápisy, znalecké posudky, patenty.

Prodáváme zachovalé použité pákové pořadače všech barev a provedení, jednotná cena 10 Kč/ks. Osobní odběr po dohodě.

V roce 2016 vyšel opět novelizovaný typový skartační rejstřík. Vydává pravidelně nakladatelství Montanex.

Archivace skartace Ostrava, s.r.o.
Alena Slívová
Tel.: 737 204 402